Musíme mít vliv na to, co nám unie bude diktovat

Kandidátku hnutí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA  (BOS) do evropských voleb povede bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Na kandidátce bude jako nezávislý kandidát.

Bašta přiblížil  své záměry. Podle něj začíná Evropská unie od přijetí Lisabonské smlouvy připomínat zdegenerovaný Sovětský svaz. Chce proto vrátit situaci před přijetí smlouvy a obnovit unii národních států.

Dvojkou na kandidátce bude člen ústřední rady hnutí Martin Mařák a trojkou brigádní generál ve výslužbě Josef Prokeš. Na čtvrtém místě je podnikatelka Michaela Šímova a na pátém bývalý vojenský letec Miroslav Chocholáček.

Hnutí ve svém programu pro evropské volby uvádí mimo jiné, že je pro účast České republiky v Evropské unii, ale chce také, aby unie byla funkční a aby byla společenstvím rovnoprávných, suverénních národních států.

„V případě pokračování dosavadního trendu v Evropské unii a v neschopnosti reformovat Evropskou unii ani po volbách do Evropského parlamentu v roce 2019, jsme připraveni podpořit hlasování o vypsání referenda o vystoupení České republiky z Evropské unie,“ uvádí BEZPEČNOST, ODPOVĚDNOST, SOLIDARITA ve svém programu.

Hnutí prosazuje například revizi Lisabonské smlouvy, sektorovou daň pro banky, vyšší zdanění nadnárodních korporací a zařazení politického islámu mezi nebezpečné ideologie. Mezi dalšími body jeho programu je například zákaz volného pohybu azylantů v schengenském prostoru do doby, než získají občanství hostitelské země.

Jaroslav Bašta, 21.03.2019

Článek byl původně zveřejněn na facebooku, kde byl smazán. Je to projev nejen cenzury, ale i diskriminacepolitického hnutí BOS, které jde do voleb do Evropského parlamentu. Autor článků, exministr J. Bašta je lídrem na naší kandidátce.