Fuj! „Drahošův blábol“ o Srí Lance vytočil Štefce a Baštu. Nehezky

Zbrojní analytik Jaroslav Štefec se přiznal. Prý nemá rád senátora Jiřího Drahoše. Do neúspěšného prezidentského kandidáta se obul poté, co si přečetl jeho vyjádření k teroristickým útokům na Srí Lance. Právě v tomto prohlášení údajně zkoncentroval všechno špatné, co podle Štefce otravuje českou politiku. A svou troškou do mlýna přispěl i Jaroslav Bašta.

„Nemám rád senátora Jiřího Drahoše. Není v tom nic osobního, prostě jen v české politice koncentrovaně ztělesňuje prakticky všechny negativní vlastnosti jejích představitelů. Téměř absolutní politickou negramotnost, totální ovladatelnost všemi včetně vlastní ženy, absenci vlastního názoru v podstatě na cokoliv, neschopnost vyjádřit se jinak než v obecných frázích, páteř konzistence měkčené pryže,“ napsal hned na úvod textu zbrojní analytik Jaroslav Štefec.

Co Štefce pohnulo k tomuto přiznání? Drahošovo prohlášení k teroristickým útokům na Srí Lance. V prohlášení napsal, že se cítí „zasažen zprávou“ o útocích, a už to je podle analytika nesmysl, protože zasáhnout vás prý může smrt člověka, ale ne nějaká zpráva.

Štefec také nechápe, proč neodsoudil teroristický útok na věřící a proč psal především o potřebě postavit se „čistému zlu“. Podobná nic neříkající sousloví jsou podle Štefce české politiky plná. Drahoš přitom prý přehlédl to nejdůležitější, že teroristický útok islamistů sledoval jeden cíl, znovu rozpoutal prolévání krve v občanské válce, která Srí Lanku sužovala mnoho let.

„Blábol, kterým ‚pan senátor‘ odbyl více než 300 mrtvých a 500 zraněných lidí, je jasným důkazem oprávněnosti jeho prohry v boji o prezidentské křeslo s Milošem Zemanem. Určitě ne dokonalým prezidentem a člověkem, ale aspoň profesionálním a schopným politikem a státníkem. A je také jasným důkazem zbytečnosti a možná dokonce škodlivosti Senátu jako instituce, v jejíchž zdech se mohou Drahošovi, případně Štětinovi a dalším exotům podobní lidé vyskytovat a hrát si na politickou elitu českého státu,“ uzavřel Štefec.

Někdejší velvyslanec České republiky v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta k tomu dodal, že Drahoš mohl vyšperkovat své prohlášení o „uctívače Velikonoc“, jak to učinili neúspěšná kandidátka na prezidentku USA Hillary Clintonová a bývalý prezident Barack Obama, kteří se při vyjadřování lítosti nad útokem na Srí Lance úzkostlivě vyhýbali slovu „křesťané“.