Politické hnutí BOS (Bezpečnost, Odpovědnost, Solidarita) vstoupilo ve jménu ochrany základních lidských práv do boje s justiční mafií

V prosinci 2018 zorganizovala Krajská organizace BOS Plzeňského kraje (spolu se sdružením Lidé lidem, Občany poškozenými justicí a hnutím Česká Plzeň – naše šance) akci, kdy před budovou plzeňského soudu důrazně upozornila na zlovolné konání několika zkorumpovaných soudců, kteří pošpiňují dobré jméno české justice. Hlavním organizátorem byl pan Miroslav Schötta, který se dvacet let všemi legálními způsoby marně domáhá spravedlnosti. Díky bezcharakterním soudcům se z úspěšného podnikatele stal téměř bezdomovcem.

Podobnou akci plzeňští občané poškození justicí zorganizovali již několikrát, dokonce i v Praze. Orgány činné v trestním řízení však hrají roli mrtvého brouka, nebo opakují známé fráze, že nelze zasahovat do nezávislosti soudů, že soudce má právo na svůj právní názor apod. A to zjevně i v případech, kdy nečestní soudci, kteří si pletou nezávislost s doživotní imunitou nad pácháním justičních zločinů, svými rozsudky vědomě ničí životy nevinným obětem. A dožadují-li se poškození spravedlnosti, titíž soudci jejich podání smetou ze stolu jako svévolné a zřejmě bezúspěšné uplatňování a bránění práva.